Mundial 2018. Awaryjne lądowanie samolotu z peruwiańskimi kibicami

FK
23 cze, 16:12 | Peru
udostępnij
Źródło: PAP
Fani z Peru (fot. Getty Images)
Rosyjski samolot pasażerski z peruwiańskimi kibicami piłkarskimi bezpiecznie wylądował w piątek w Moskwie po awarii silnika - poinformowały w sobotę miejscowe służby transportu lotniczego, na które powołują się rosyjskie media. Nikt nie został ranny.

Kolumbijskie media: mecz z Polską “na śmierć i życie”

Samolot leciał z Jekaterynburga, gdzie w czwartek reprezentacja Peru w meczu mistrzostw świata przegrała z Francją 0:1, via Tiumeń do rosyjskiej stolicy. W pewnym momencie kabina wypełniła się dymem, który dostał się przez system klimatyzacji.

Podczas podejścia do lądowania doszło do awarii w drugim silniku turbośmigłowym – oświadczyła Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja) w komunikacie.

Poinformowano także, że dym wkrótce zniknął z kabiny i pilot był w stanie bezpiecznie wylądować, dysponując sprawnym jednym silnikiem. "Nie doszło do wybuchu pożaru, a pasażerowie opuścili samolot bez konieczności użycia sprzętu awaryjnego".

Kilka dni temu chwile grozy przeżyli zawodnicy drużyny narodowej Arabii Saudyjskiej, ponieważ w trakcie ich podróży zapalił się silnik (w internecie są nagrania pokazujące płomienie wydobywające się spod prawego skrzydła). Mimo problemów technicznych maszyna bezpiecznie wylądowała w Rostowie nad Donem, gdzie w środę saudyjscy piłkarze przegrali z Urugwajem 0:1.