Mundial 2018. Marco Reus: wielu niemieckich kibiców życzyło nam porażki

MR
24 cze, 08:52 | Niemcy
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Marco Reus (fot. Getty Images)
Reprezentacja Niemiec pokonała Szwecję (2:1) w drugim meczu na mistrzostwach świata. Dzięki tej wygranej, zespół Joachima Loewa zachował szanse na awans. – Pokazaliśmy ducha walki – podkreślił pomocnik Marco Reus.

Kroos w ostatniej chwili. Niemcy wygrali w "10"

Niemcy przegrali pierwsze starcie – z Meksykiem – dlatego w drugim spotkaniu potrzebowali zwycięstwa. Przyszło z wielkim trudem. Mistrzowie świata przegrywali, ale udało im się odwrócić losy meczu dzięki trafieniom Reusa i Toniego Kroosa.

Szybko odrobiliśmy straty. Powinniśmy jeszcze strzelić gola lub dwa, ale zabrakło determinacji, którą pokazaliśmy w ostatniej akcji – stwierdził Reus.

Toni Kroos (fot. Getty Images)

O wygranej Niemców zadecydowało piękna bramka Kroosa z rzutu wolnego. – W ciągu ostatnich 10 minut cały czas naciskaliśmy na rywali. Gol Kroosa był niesamowity. Widzieliśmy w tym turnieju już wiele trafień po stałych fragmentach gry – zaznaczył Reus.

W Niemczech wokół reprezentacji panuje zła atmosfera. Dziennikarze zasugerowali Reusowi, że porażka ze Szwedami... ucieszyłaby część fanów Die Mannschaft.

Można odnieść takie wrażenie. Wiele osób w Niemczech nie mogło doczekać się odpadnięcia z turnieju. Pokazaliśmy jednak charakter – spuentował.