Mundial 2018. Maradona chce pomóc reprezentacji Argentyny

DB
25 cze, 08:42 | Argentyna
udostępnij
Źródło: PAP
Diego Armando Maradona (fot. Getty Images)
Diego Maradona zaapelował o spotkanie dawnych gwiazd piłkarskiej reprezentacji Argentyny z obecną ekipą Albicelestes, aby uratować honor kraju w mistrzostwach świata w Rosji.

Zatrzymano siedmiu kibiców Argentyny, FIFA zszokowana

– Chciałbym mieć spotkanie z nimi, razem z (Nery) Pumpido, (Sergio) Goycocheą, (Claudio) Caniggią, (Pedro) Troglio i nawet (Danielem) Passerellą, gdyby chciał przyjechać, i z (Jorge) Valdano – powiedział kapitan reprezentacji mistrzów świata z 1986 roku na antenie telewizji wenezuelskiej Telesur.

– Chcemy bronić naszego honoru, chłopaki. To jest zbyt bolesne patrzeć jak Chorwacja strzela nam trzy gole i pozostać z założonymi rękami – dodał.

Piłkarze Argentyny, aktualni wciąż wicemistrzowie świata, rozegrają we wtorek mecz ostatniej szansy. Po remisie z Islandią (1:1) i porażce z Chorwacją (0:3) muszą pokonać Nigerię i liczyć na korzystny wynik spotkaniu dwóch swoich pierwszych rywali, aby awansować do 1/8 finału.

Maradona bardzo krytycznie ocenił już pierwszy występ Albicelestes w Rosji, po którym oświadczył, że selekcjoner Jorge Sampaoli nie ma po co wracać do Argentyny.