Mundial 2018. Wyjątkowe starcie trenerów. "Podróżowaliśmy razem... pociągiem"

MR
25 cze, 09:36 | Portugalia
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Fernando Santos (L) i Carlos Queiroz (P) (fot. Getty Images)
Portugalia zmierzy się z Iranem w meczu 3. kolejki fazy grupowej mistrzostw świata. Spotkanie będzie wyjątkowe dla selekcjonera Irańczyków Carlosa Queiroza, który postara się wyeliminować reprezentację swojego kraju. – Przyjaźnimy się od 35 lat – zaznaczył Fernando Santos, trener mistrzów Europy.

FAQ: problemy z transmisjami sport.tvp.pl i w aplikacji TVP Sport

Portugalczycy dotychczas zremisowali z Hiszpanią (3:3) i pokonali Maroko (1:0). Jeśli chcą awansować, w ostatnim meczu nie mogą przegrać. Drużyna liczy przede wszystkim na Cristiano Ronaldo, który strzelił już cztery gole.

Robi różnicę w kadrze. Robi ją też w Realu Madryt, a wcześniej w Manchesterze United i Sportingu Lizbona. Poniedziałkowego meczu nie można jednak sprowadzać wyłącznie do starcia trenerów czy Ronaldo przeciwko komukolwiek – podkreślił Santos.

Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)

Portugalczycy spotkają się z byłym selekcjonerem kadry. Queiroz prowadził zespół w latach 2008-2010.

Znamy się od dawna. Podróżowaliśmy razem pociągiem i wiele rozmawialiśmy o piłce. On wtedy się uczył, a ja byłem inżynierem – wspominał Santos.

Irańczycy w pierwszym meczu pokonali Maroko (1:0), a później przegrali z Hiszpanią (0:1). W starciu z zespołem Fernando Hierro pokazali się z dobrej strony. Wciąż mają szanse na wyjście z grupy.

Jestem pewien, że Queiroz zrobi wszystko, by wygrać. Obejrzałem oba mecze Iranu na turnieju i dziesięć spotkań w eliminacjach. Przekonałem się, jak silny jest to zespół. To doświadczona drużyna, bardzo zdyscyplinowana i zorganizowana. Zarówno ja jak i mój kolega chcemy zwyciężyć. To będzie trudna bitwa – spuentował Santos.