Mundial 2018. Pierwszy 45-latek na mundialu. Egipcjanin pobije rekord

Dawid Brilowski
25 cze, 15:24 | Egipt
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Essam El-Hadary (fot. Getty Images)
Essam El-Hadary ma 45 lat, 5 miesięcy i 15 dni. Bramkarz reprezentacji Egiptu, dzięki występowi w meczu z Arabią Saudyjską, stanie się najstarszym piłkarzem, jaki kiedykolwiek wystąpił na mistrzostwach świata w piłce nożnej.

Mohamed Salah z honorowym obywatelstwem... Czeczenii

Do tej pory na mundialu wystąpiło sześciu graczy mających przeszło 40 lat. Najbardziej znany spośród nich jest Kameruńczyk Roger Milla, który jako jedyny w tym gronie nie występował na pozycji bramkarza. Swój ostatni mecz na mistrzostwach świata rozegrał w 1994 roku, mając nieco ponad 42 lata.

Wynik ten przez 20 lat pozostawał niezagrożonym rekordem. Pobity został dopiero na mistrzostwach świata w Brazylii. Wówczas w jednym ze spotkań trener reprezentacji Kolumbii postawił na Faryda Mondragona. Bramkarz Los Cafeteros wystąpił podczas ostatniego meczu grupowego, w którym jego drużyna pokonała 4:1 Japonię. Miał wówczas 43 lata i 3 dni.

Essam El-Hadary, grając w meczu z Arabią Saudyjską nie tylko ustanowi nowy rekord, ale też znacznie go wyśrubuje. W momencie, gdy wyjdzie na murawę w meczu mistrzostw świata będzie miał 45 lat, 5 miesięcy i 15 dni. Zapisze się tym samym w historii mistrzostw świata, jako pierwszy grający 45-latek.