Mundial 2018. Loew pod wrażeniem. Gwiazdor wróci do składu?

RaMa
27 cze, 05:58 | Niemcy
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Mesut Oezil (w środku, fot. Getty Images)
Obrońcy tytułu rozpoczęli mundial od niespodziewanej porażki z Meksykiem (0:1). Po tym meczu selekcjoner Joachim Loew dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce i ze Szwecją zabrakło m.in. Mesuta Oezila. Niewykluczone, że ten doświadczony zawodnik odzyska miejsce w składzie w środowym spotkaniu z Koreą Południową.

DLA KOGO 1/8 FINAŁU? WSZYSTKIE SCENARIUSZE GRUP E I F

Po dwóch seriach spotkań Niemcy mają trzy punkty i wciąż nie są pewni awansu do 1/8 finału. Wszystko rozstrzygnie się w środę i niewykluczone, że o tym, kto zagra w fazie pucharowej, zadecyduje bilans bramkowy. Każdy gol w starciu z Koreą Południową będzie zatem na wagę złota.

Czy Oezil odzyska miejsce w wyjściowej jedenastce i pomoże mistrzom świata w tej arcyważnej batalii? – Mesut znakomicie zareagował po meczu ze Szwecją. Na treningu zaprezentował się tak, jak powinien zaprezentować każdy piłkarz po stracie miejsca w składzie – zdradził Loew. – Nie mogę jednak powiedzieć, czy wystąpi z Koreą. W grze jest osiemnastu zawodników, każdy ma takie same szanse – dodał.

Podczas mundialu w Rosji krytyka spadła nie tylko na Oezila, ale również Thomasa Muellera. Selekcjoner przeprowadził z piłkarzem Bayernu Monachium długą rozmowę.

Thomas to taki piłkarz, który nie obraża się na krytykę, a stara się wyciągnąć z niej odpowiednie wnioski. Jesteśmy mistrzami świata, wymaga się od nas obrony tytułu i nie dziwi nas to, że dziennikarzom czy kibicom nie podoba się nasza gra. Thomas również zdaje sobie z tego sprawę, jednak jestem o niego spokojny. To bardzo ważny zawodnik w mojej drużynie – zakończył Loew.