Mundial 2018. Selekcjoner Chorwacji: nie ma w Rosji lepszej drużyny od naszej

RaMa
27 cze, 07:41 | Chorwacja
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Leo Messi i Luka Modrić (z prawej, fot. PAP/EPA)
Chorwacja w mocno rezerwowym składzie pokonała Islandię (2:1) i po raz pierwszy w historii zakończyła fazę grupową z kompletem zwycięstw. W 1/8 finału przeciwnikiem Luki Modricia i spółki będzie reprezentacja Danii.

ARGENTYNA W EUFORII. "MESSI JAK DOSTOJEWSKI"

Tak dobrze nie było nawet w 1998 roku, gdy na boiskach we Francji Chorwacja zajęła trzecie miejsce. Wtedy w grupie udało im się uzbierać sześć punktów, tym razem o trzy więcej. Selekcjoner Zlatko Dalić nie ma jednak złudzeń, że o tym, co się wydarzyło w ostatnich dniach, trzeba jak najszybciej zapomnieć.

W kraju euforia, wygraliśmy wszystkie mecze, ale to już nie ma teraz żadnego znaczenia. Musimy się skupić tylko i wyłącznie na Danii, rozpamiętywanie i wracanie do fazy grupowej nie ma sensu. Prawdziwy egzamin i chwila prawdy czekają nas w 1/8 finału – przyznał Dalić.

Selekcjoner z jednej strony chce zapomnieć o fazie grupowej, z drugiej chętnie wybiega w przyszłość. Co prawda zaznacza, że teraz liczy się tylko Dania, ale...

Moim zdaniem ten turniej nie skończy się dla nas na 1/8 finału. Wiemy na co nas stać i choć wszystkich rywali darzymy szacunkiem, to wierzymy, że nie ma w Rosji lepszej drużyny od naszej. Gdybyśmy uważali, że jest tutaj zespół lepszy od naszego, to by oznaczało, że nie mamy z nim szans, a my wierzymy, że możemy wygrać z każdym – zakończył Dalić.