Mundial 2018. Selekcjoner Leo Messi. Jorge Sampaoli pytał go o zmiany w trakcie meczu z Nigerią

MW
27 cze, 12:26 | Argentyna
Źródło: SPORT.TVP.PL / Twitter / TyC Sports
(fot. PAP/EPA)
Lionel Messi to nie tylko najważniejszy piłkarz reprezentacji Argentyny, ale jak twierdzą niektórzy dziennikarze... jej trener. Jedna z argentyńskich telewizji zarejestrowała, jak w trakcie wtorkowego meczu z Nigerią selekcjoner Jorge Sampaoli konsultował z 31-latkiem zmiany w składzie zespołu.

DIEGO MARADONA ZAPRZECZA: NIE BYŁEM I NIE JESTEM W SZPITALU

Kamery stacji TyC Sports nagrały rozmowę Sampaolego z Messim w drugiej połowie meczu. Przy stanie 1:1, który eliminował Argentyńczyków z mundialu, 58-latek zapytał gwiazdora kadry o wprowadzenie Sergio Aguero. – Pulga [Pchła – pseudonim Messiego], co teraz zrobić? Wpuścić na boisko Kuna? – zapytał. Messi kiwnął głową na zgodę.

Kilka minut później Aguero pojawił się na boisku, a w 86. minucie Argentyńczycy zdobyli zwycięskiego gola i zapewnili sobie awans do 1/8 finału. W niej zmierzą się z Francją.

Sampaoli nie ma w ojczyźnie dobrej prasy. Jeszcze przed wtorkowym meczem argentyńskie media spekulowały, że zespół w starciu z Nigerią poprowadzi jego asystent, Jorge Burruchaga, a wyjściowy skład zespołu wybierze Messi. 58-latek posadę jednak utrzymał, choć nikt nie ma teraz wątpliwości, że decyzje personalne nie podejmuje sam.

Po wtorkowym triumfie nad Nigerią Messi i Sampaoli wspólnie celebrowali sukces. Selekcjoner Argentyńczyków mówił później: – Leo mnie objął, a ja poczułem dumę i radość. On wie, że jestem bardzo zaangażowany w to, co robię. Przed mistrzostwami spędziliśmy razem wiele czasu. Leo mnie zna i wie, że mamy wspólne marzenie, by zrobić w Rosji coś wielkiego dla Argentyny.