Koulibaly: cała Afryka stoi za nami

FK
27 cze, 16:28 | Senegal
udostępnij
Źródło: PAP
Robert Lewandowski i Kalidou Koulibaly (fot. Getty Images)
– To piękne uczucie, że cały kontynent afrykański stoi za nami – przyznał piłkarz reprezentacji Senegalu Kalidou Koulibaly przed czwartkowym meczem z Kolumbią w mistrzostwach świata. Spotkanie w Samarze zdecyduje, czy te drużyny awansują do 1/8 finału.

Lewandowski bez szans na transfer? "Jest przereklamowany"

Senegal może uratować honor Afryki, gdyż wcześniej szanse na awans do fazy pucharowej straciły Tunezja, Egipt, Maroko i Nigeria.

Zespołowi trenera Aliou Cisse, który dotychczas pokonał Polskę 2:1 i zremisował z Japonią 2:2, wystarczy remis, żeby zająć jedno z dwóch czołowej miejsc w grupie H.

Możemy przejść do historii i mamy tego świadomość – podkreślił szkoleniowiec. W 2002 był on zawodnikiem drużyny, która awansowała do ćwierćfinału mundialu w jedynym wcześniejszym występie "Lwów Terangi" w imprezie tej rangi.

Choć Senegalczycy wywalczyli już cztery punkty, to nie są do końca zadowoleni z dorobku. "Szkoda meczu z Japonią, bo przecież dwukrotnie prowadziliśmy. Uważam, że byliśmy bliżej zgarnięcia pełnej puli" - dodał selekcjoner.

Spotkania z Kolumbią się nie obawia. – Jestem przekonany, że stać nas na awans, choć Kolumbia to jedna z najlepszych ekip na świecie. My z kolei należymy do czołówki afrykańskiej. Szykuje się ciekawy spektakl – podsumował Cisse.