Mundial 2018. "Historyczny wypad". Niemieckie media bezlitosne

Dawid Król
28 cze, 00:12 | Niemcy
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Thomas Mueller(fot. Getty Images)
Sensacja stała się faktem – Niemcy przygodę z rosyjskim mundialem kończą na fazie grupowej. Media nie zostawiają na zespole Joachima Loewa suchej nitki, choć czasem "brakuje słów". Die Mannschaft zaliczyli największą wpadkę w XXI wieku.

Mundial 2018. Okiem Cenzora: przyjechali obronić tytuł, wyjeżdżają z poczuciem wstydu

Przed środowymi spotkaniami sytuacja w grupie F należała do skomplikowanych – mogło się zdarzyć tak, że zespół z sześcioma punktami na koncie nie wyjdzie z grupy. Gdyby Niemcy wygrali z Koreą Południową, doszłoby do tego, bo Szwecja zwyciężyła Meksyk 3:0. Tyle że piłkarze Loewa nie wykorzystali okazji...

.

(fot. Kicker)

"Historyczny wypad", czytamy na okładce "Kickera". Dziennikarze największego pisma sportowego w Niemczech nie kryją rozczarowania występem reprezentantów kraju. Obraz sytuacji ma symbolizować przewrócony Puchar Świata, czyli trofeum, które stracił zespół Loewa.

.

(fot. Bild)

Los bywa przewrotny, o czym przypomina "Bild". Czwartkowa okładka dziennika bezpośrednio odwołuje się do tej, którą stworzono w roku 2014 po historycznym zwycięstwie 7:1 nad Brazylią. "Brak słów", podkreślono i wtedy, i teraz, tyle że z zupełnie innych pobudek.

"Bild" nie uniknął uszczypliwości także przy analizie gry zawodników... której nie ma. Zdecydowano się nie wystawiać not piłkarzom, ponieważ "historycznego blamażu" nie sposób ocenić.

(fot. Corriere dello Sport)

Włosi na mundialu nie grają, ale odpadnięcie Niemców nie mogło przejść bez echa w ich kraju. "Do zobaczenia na plaży", czytamy na okładce "Corriere dello Sport". Zestawienie zdjęć na pierwszej stronie gazety jasno wskazuje, jakie podejście do wpadki drużyny Loewa mają dziennikarze w Italii.

(fot. Marca)

Więcej zrozumienia Niemcom okazali Hiszpanie, którzy przed czterema laty w Brazylii przechodzili dokładnie przez taką samą sytuację. "Marca" przypomina o "klątwie mistrza" – w XXI wieku tylko jeden obrońca tytułu wyszedł z grupy, była nim Brazylia w 2006 roku.

(fot. The Mirror)

W Londynie podstawowym tematem pozostaje mecz Synów Albionu z Belgią, który zostanie rozegrany w czwartek. Na Wyspach Brytyjskich nie odmówiono sobie jednak komentarza na temat niemieckiej wpadki. "Wzloty i upadki", umieścili na okładce dziennikarze "The Mirror", zamieniając angielskie słowo "low", w tym kontekście upadek, na "Loew".

(fot. Sowiecki Sport)

W dowcipny sposób do odpadnięcia z turnieju Niemców odnieśli się gospodarze. "From Russia with Loew", czytamy na okładce "Sowieckiego Sportu". Napis nawiązuje do angielskiej nazwy filmu "Pozdrowienia z Rosji", który jest częścią serii o Jamesie Bondzie.