Mundial 2018. Niemieccy piłkarze nie dostaną premii

FK
28 cze, 12:14 | Niemcy
udostępnij
Źródło: PAP
Reprezentanci Niemiec (fot. Getty Images)
Niemieccy piłkarze, którzy w środę przegrali w Rosji z Koreą Południową 0:2 i odpadli z mistrzostw świata, nie otrzymają od krajowej federacji żadnych premii. DFB miała je wypłacić, gdyby podopieczni Joachima Loewa dotarli przynajmniej do ćwierćfinału.

"Blamaż, mundialowy koszmar". Niemiecka prasa w szoku

Reprezentanci Niemiec mieli otrzymać po dodatkowe 75 tysięcy euro za osiągnięcie 1/4 finału, 125 tysięcy za półfinał, 150 tys. za zajęcie trzeciego miejsca, 200 tys. za drugie miejsce, a gdyby obronili tytuł, wzbogaciliby się o 350 tys. każdy.

Tymczasem ustępujący mistrzowie świata przegrali w pierwszym meczu rosyjskiego mundialu z Meksykiem 0:1, później pokonali Szwecję 2:1, a w środę sensacyjnie ulegli Korei Południowej 0:2 i nie awansowali nawet do 1/8 finału.

DFB za występ w MŚ otrzymała od FIFA 6,7 miliona euro. Cała pula nagród wynosi ok. 338 mln, a federacja zwycięskiego kraju wzbogaci się o 32,1 mln euro.

Nie podano na razie do publicznej wiadomości informacji, ile niemiecką federację kosztowały przygotowania do turnieju. Przed czterema laty kwota ta wyniosła ok. 22 mln euro.