Mundial 2018. Lewandowski? Z twarzy podobny zupełnie do nikogo

29 cze, 20:40 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)
Mundialowe święto z biało-czerwonymi w rolach głównych zakończyło się przedwcześnie. Jak się jednak okazuje, nie tylko piłkarzom coś poszło nie tak...

Przedziałek i dobre cięcie – tak powstaje fryzura "na Lewego"

Mariusz Brodowski to artysta doskonale znany w rodzinnym Nowym Sączu. Jego murale podpisane nickiem "Mgr Mors" zdobią wiele miejsc w mieście. Między innymi wiadukt przy ul. Węgierskiej, gdzie grafficiarz postanowił zaakcentować swoje wsparcie dla kadry Adama Nawałki.

"Mors" przed starciem Polska – Senegal namalował Roberta Lewandowskiego. Chyba...

Problem polega na tym, że w przedmeczowym pośpiechu artysta nie dopracował kilku szczegółów, przez co kapitan reprezentacji Polski nie przypominał samego siebie. Złośliwi internauci komentowali nawet, że w pierwszej chwili nie rozpoznali piłkarza.


Autor murala odpowiedział im jednak w znakomity sposób: "jaki mecz, taki mural" – napisał, nawiązując do wyniku biało-czerwonych. Krytyka sprowokowała go jednak do zmiany dzieła. Lewandowskiego... przemalował zatem na Adama Nawałkę.


Grafficiarzowi przy drugim podejściu poszło lepiej, kadrowiczom niestety nie. Dlatego dziś przy ul. Węgierskiej otuchy rodakom dodaje już marszałek Piłsudski.