Mundial 2018. Wielcy grają o ćwierćfinał. Sprawdź plan sobotnich transmisji

MW
30 cze, 09:42
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
(fot. Getty)
Rywalizacja na mundialu w Rosji wkracza w decydującą fazę. W sobotę rozegrane zostaną dwa pierwsze spotkania 1/8 finału – o miejsce w ćwierćfinale mistrzostw zagrają Francuzi, Argentyńczycy, Urugwajczycy i Portugalczycy. Transmisja wszystkich spotkań i studio do nich na antenach Telewizji Polskiej, w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

1/8 FINAŁU: FRANCJA – ARGENTYNA / GODZ. 16:00 [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY TRANSMISJI]
Zmagania w 1/8 finału zainauguruje starcie najlepszej drużyny grupy C, Francji, Z drugim zespołem grupy D, Argentyną. Faworytem starcia wydają się "Trójkolorowi", którzy na zwycięstwo nad Albiceleste czekają jednak już 32 lata. O przełamanie złej passy wcale nie będzie łatwo – zespół Didiera Deschampsa nie gra w Rosji porywającego futbolu, choć trudno powiedzieć to również o Argentyńczykach. Ci po raz kolejny liczą jednak na błysk Leo Messiego.

SZCZEGÓŁY TRANSMISJI
GODZINA: studio od godz. 14:55 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej, a od godz. 15:20 w TVP2. Początek meczu o godz. 16:00
KOMENTATORZY: Dariusz Szpakowski, Andrzej Juskowiak
PROWADZĄCY STUDIO: Piotr Sobczyński
GOŚCIE W STUDIO: Paweł Kryszałowicz, Grzegorz Rasiak, Paweł Janas, Jan Tomaszewski
ANALIZA: Rafał Ulatowski, Michał Listkiewicz

1/8 FINAŁU: URUGWAJ – PORTUGALIA / GODZ. 20:00 [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY TRANSMISJI]
W Soczi Urugwaj, jedyny zespół bez straconego gola w fazie grupowej mistrzostw, zagra z mistrzem Europy Portugalią. Mecz zapowiadany jest jako pojedynek Luisa Suareza z Cristiano Ronaldo. Statystyki przemawiają za Portugalczykiem, który w 152 występach w kadrze narodowej zdobył 85 goli, ale... w fazie pucharowej mistrzostw świata nie trafił ani raz. Czy przełamie się w sobotę?

SZCZEGÓŁY TRANSMISJI
GODZINA: studio od 19:30 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej oraz od godz. 19:45 w TVP1. Początek meczu o godz. 20:00
KOMENTATORZY: Szymon Borczuch, Marcin Żewłakow
PROWADZĄCY STUDIO: Piotr Sobczyński
GOŚCIE W STUDIO: Tomasz Frankowski, Grzegorz Rasiak, Paweł Janas, Jan Tomaszewski
ANALIZA: Rafał Ulatowski, Michał Listkiewicz