Mundial 2018. "Chcę być gotów na Francję". Cavani wierzy w występ

Dawid Król
01 lip, 00:30 | Urugwaj
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Edinson Cavani (fot. Getty Images)
Urugwaj wygrał 2:1 z Portugalią i awansował do ćwierćfinału mistrzostw świata. Bohaterem został strzelec dwóch goli Edinson Cavani, który nie mógł jednak dograć meczu do końca z powodów zdrowotnych. Napastnik wierzy, że będzie gotów do gry na spotkanie z Francją.

Mundial 2018. Echa świetnego występu Mbappe. Pogratulował mu sam Pele

Cavani zszedł z murawy w 74. minucie przy pomocy Cristiano Ronaldo, ponieważ nie był w stanie zrobić tego sam. – Liczę, że ból nie będzie nic oznaczał – stwierdził jednak Urugwajczyk. – W niedzielę dokładnie sprawdzimy, co mi dolega i co ze mną będzie – tłumaczył. Przyznał, że poczuł "ukłucie" w łydce.

Napastnik nie ma powodów, aby narzekać na przebieg spotkania, w którym strzelił dwa gole. – Jestem bardzo zadowolony z tego, co się stało tego wieczoru. To emocjonalna chwila – wyznał. – Teraz marzę, aby szybko dojść do siebie i móc wystąpić w następnym meczu – zaznaczył Cavani.

Nie ma słów, aby opisać odczucia po meczu. Wyobrażam sobie, co się dzieje w Urugwaju… cóż trzeba trwać w marzeniach – mówił snajper. Zawodnik Paris Saint-Germain wie, że rosną szansę na mundialowy medal. W kolejnym spotkaniu zespół Tabareza zagra z Francją.

Do problemów zdrowotnych napastnika odniósł się też szkoleniowiec Urugwaju. – Odczuwał ból, ale nie rozmawiałem jeszcze z lekarzem. Mecze są grane co pięć dni, nie ma więc wiele czasu na rehabilitację – tłumaczył. – Musimy poczekać na diagnozę – skwitował.