Mundial 2018. Panamczycy powitani w ojczyźnie jak bohaterowie

MW
01 lip, 16:54 | Panama
udostępnij
Źródło: PAP
(fot. Getty)
Tysiące kibiców witało w stolicy kraju Panamie piłkarzy reprezentacji tego kraju wracających po debiutanckim występie w mistrzostwach świata. Z lotniska do położonego w centrum miasta Urraca Park drużyna przejechała odkrytym autobusem.

NIEMCY, PORTUGALIA, AUSTRALIA... PECHOWY TURNIEJ MISTRZÓW ŚWIATA I KONTYNENTÓW

Tysiące kibiców witało w stolicy kraju Panamie piłkarzy reprezentacji tego kraju wracających po debiutanckim występie w mistrzostwach świata. Z lotniska do położonego w centrum miasta Urraca Park drużyna przejechała odkrytym autobusem. W drodze z lotniska wracającym z Rosji piłkarzom towarzyszyły tłumy ludzi, którzy pozdrawiali zawodników wymachujących flagami narodowymi.

Podczas oficjalnej uroczystości w Urraca Park gracze otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania od burmistrza miasta. Zgromadzeni wspólnie odśpiewali hymn "Wszyscy jesteśmy Panamą". Później bawiono się przy latynoskich rytmach.

Panama w tym roku zadebiutowała w mundialu po tym, jak w eliminacjach sensacyjnie okazała się lepsza od ekipy USA. W Rosji nie zdobyła żadnego punktu, przegrywając kolejno z: Belgią 0:3, Anglią 1:6 i Tunezją 1:2. Tak złego bilansu nie miała żadna inna drużyna uczestnicząca w turnieju.