Mundial 2018. Co dalej z Cristiano Ronaldo? "Wciąż ma wiele do zaoferowania"

MI
01 lip, 20:35 | Portugalia
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Cristiano Ronaldo (fot. Getty)
Po odpadnięciu Portugalii z mistrzostw świata pod znakiem zapytania stanęła przyszłość w reprezentacji 33-letniego Cristiano Ronaldo. – Wszyscy chcemy mieć go w naszym gronie – liczy selekcjoner Fernando Santos.

"Ronaldo zabrakło wsparcia"

– Jestem przekonany, że wciąż ma bardzo wiele do zaoferowania. We wrześniu gramy w Lidze Narodów UEFA i mamy nadzieję, że będzie z nami – cytuje Santosa "Guardian".

Ronaldo ma choćby za zadanie pomagać mniej doświadczonym graczom. – Może pomóc młodym zawodnikom, którzy muszą brać przykład ze swojego kapitana. W zespole jest wiele młodych talentów i wszyscy chcemy mieć Cristiano w naszym gronie – zapewnił selekcjoner.

Sam piłkarz na razie nic nie zadeklarował. – To nie jest czas na rozmawianie o przyszłości trenera, poszczególnych zawodników i całego zespołu. Pewny jestem tylko, że drużyna ma przed sobą wielką przyszłość i będzie jedną z najlepszych na świecie – uważa.

Ronaldo w kadrze rozegrał 154 mecze, w których strzelił 85 goli. Największym sukcesem Portugalii z nim w składzie było zdobycie dwa lata temu mistrzostwa Europy.