Mundial 2018. Niemiecka prasa: Toni Kroos rozważa zakończenie kariery reprezentacyjnej

MB
03 lip, 19:04 | Niemcy
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Toni Kroos po przegranym 0:2 meczu z Koreą Południowa (fot. Getty Images)
Fatalny występ reprezentacji Niemiec na mundialu w Rosji może mieć brzemienny wpływ na losy kilku zawodników. Według dziennika "Bild" kluczowi piłkarze zespołu Joachima Loewa rozważają zakończenie kariery reprezentacyjnej. A jednym z nich jest... Toni Kroos.

Niemcy podjęli decyzję w sprawie trenera

Mundialowy blamaż odbił się bardzo mocno na psychice zarówno selekcjonera, jak i piłkarzy. Joachim Loew poważnie rozważał, by ustąpić ze stanowiska i dopiero po kilku dniach doszedł do porozumienia z federacją, dzięki czemu będzie kontynuował pracę.

Niewykluczone jednak, że na najbliższe zgrupowanie nie powoła Kroosa. Pomocnik, według "Bilda", nie jest przekonany co do sensu swojej kariery reprezentacyjnej. Raptem 28-letni piłkarz bierze ponoć pod uwagę rezygnację z gry w kadrze.

Byłoby to o tyle zaskakujące, że Kroos wciąż jest piłkarzem w sile wieku i daleko mu do etapu emerytalnego. Z drugiej strony jednak prasa podkreśla, że jest zawodnikiem "sytym" – ma bowiem w dorobku mistrzostwo świata.

Takiemu rozwiązaniu przeciwny jest Lothar Matthaeus. – Taka decyzja bardzo by mnie rozczarowała. Kroos może grać na wysokim poziomie przez kolejne lata, a jego odejście byłoby wielką stratą, dla mnie to jeden z liderów zespołu – przyznał.

Dotychczas rozgrywający rozegrał w niemieckich barwach 85 spotkań. Zdobył 13 bramek.