Mundial 2018. Kane łączy epoki. Wyrównał osiągnięcie sprzed prawie 80 lat

Dawid Król
03 lip, 21:51 | Anglia
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Harry Kane (fot. Getty Images)
Harry Kane rozgrywa kapitalny mundial. W Rosji czołowy snajperw Anglików strzelił jak do tej pory sześć goli. Do siatki trafiał w każdym kolejnym meczu. Dzięki temu dokonał czegoś, czego żaden z Synów Albionu nie potrafił dokonać od prawie osiemdziesięciu lat.

Kto za Nawałkę? Probierz, Czerczesow, wicemistrz Europy?

Dzięki trafieniu w meczu z Kolumbią Kane zrównał się z Tommym Lawtonem, czyli ostatnim snajperem Anglii, który strzelił gola w sześciu kolejnych meczach. Napastnik dokonał tego w... 1939 roku. Do jego wyczynu nie zbliżyli się ani Michael Owen, ani Gary Lineker czy Kevin Keegan. Osiągnięcie gracza z XX wieku wyrównał dopiero Kane.

Anglik walczy o koronę króla strzelców na mundialu. Z sześcioma golami na koncie zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców, wyprzedzając Romelu Lukaku i Cristiano Ronaldo, którzy zaliczyli po cztery trafienia. Swój bilans mogą poprawić już tylko Anglik i Belg.

Mimo świetnej gry w ostatnich latach Kane ciągle nie znalazł się wśród dwudziestki najskuteczniejszym strzelców w historii reprezentacji Anglii. Z Kolumbią zaliczył trafienie numer dziewiętnaście. Z kolei na 18. miejscu w klasyfikacji znajduje się trzech graczy (Mick Channon, Kevin Keegan i Steven Gerrard), którzy strzelili po 21 goli dla Synów Albionu.