Mundial 2018. Turniej już bez Ronaldo i Messiego. Szansa dla Neymara

MB
05 lip, 04:56 | Brazylia
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Neymar (fot. Getty Images)
Neymar ma ogromny apetyt na to, by przerwać duopol Cristiano Ronaldo i Leo Messiego i sięgnąć po Złotą Piłkę. Jednym ze sposobów na udowodnienie swojej przewagi może być osiągnięcie lepszego dorobku na mundialach niż wspomniana dwójka. Zwłaszcza, że może to się udać jeszcze w Rosji.

Willian: obecność rodzin dodaje nam energii

Rywalizacja Argentyńczyka z Portugalczykiem to sól piłki od kilku lat. Obaj piłkarze ścierają się bezpośrednio w lidze hiszpańskiej, Lidze Mistrzów, ale i w walce o laury indywidualne. Między innymi konkurując o Złotą Piłkę, co w ostatnim czasie było nieosiągalne dla pozostałych zawodników.

Ten piekielnie mocny duet chciałby rozbić Neymar, a jedną z okazji mogą być mistrzostwa świata. Ani bowiem Ronaldo, ani Messi nigdy nie zaznali smaku zwycięstwa na mundialu i na tym turnieju już tego nie uczynią. Co więcej – trudno wykluczyć scenariusz w którym obaj zawodnicy na katarskim czempionacie w 2022 roku już się nie pojawią.

To dobra wiadomość dla Neymara również z tego względu, że w tej chwili Brazylijczyk ma statystyki dość zbliżone do wyżej wspomnianych, a może je tylko poprawić. Wyglądają one następująco:

– Ronaldo: 17 spotkań na MŚ, 7 goli, 2 asysty
– Messi: 19 spotkań na MŚ, 6 goli, 7 asyst
– Neymar: 9 spotkań na MŚ, 6 goli, 3 asyst

Jeśli więc turniej potoczy się po myśli 26-letniego gwiazdora, może on stać się najskuteczniejszym piłkarzem na mundialach z tej trójki. A pamiętać należy, że jest też o wiele młodszy, więc najprawdopodobniej ten dorobek jeszcze poprawi.