Mundial 2018. "Nie chciałem świętować". Griezmann wyjaśnia swoje zachowanie

Dawid Król
06 lip, 19:34 | Francja
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Antoine Griezmann (fot. PAP)
Francuzi awansowali do półfinału mistrzostw świata, a bohaterem zespołu był Antoine Griezmann. Napastnik Atletico w spotkaniu z Urugwajem strzelił gola i zaliczył asystę przy trafieniu Raphaela Varane'a, mimo to nie okazywał radości na boisku. Po meczu wytłumaczył dlaczego.

"Wielbłąd" Muslery. Francja w półfinale mistrzostw świata

Griezmann nie świętował zdobycia bramki, bo bardzo szanuje Urugwajczyków, wielu z nich zna osobiście z gry w klubie. – Darzę ich sporym szacunkiem. Mam wśród nich przyjaciół i kompanów. Z powodu respektu nie chciałem celebrować na boisku – tłumaczył lider Trójkolorowych, który na co dzień występuje w klubie z Diego Godinem i Jose Gimenezem.

Nasz plan na mecz był taki, aby na nich naciskać i uniemożliwić granie ich futbolu. Musieliśmy utrzymać spokój i zachować pozytywne nastawienie – tłumaczył francuski napastnik. Zamierzenia udało się zrealizować, bo udanie zneutralizowali atuty rywali.

Nie sądzę, abyśmy mieli zdefiniowany styl – odpowiadał Griezmann na temat sposobu, w jaki grają Francuzi. – Patrzymy, co się dzieje w meczu. Mamy ludzi, którzy wiedzą, jak zarządzać tym, co się dzieje na boisku. Sam chcę wykorzystywać przerwy i przyśpieszenia w grze, aby spotkania toczyły się tak, jak tego chcemy – dodał napastnik.