Mundial 2018. Fernando Muslera o porażce z Francją: to część futbolu

Dawid Król
06 lip, 21:28 | Urugwaj
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Fernando Muslera (fot. Getty Images)
Urugwajski bramkarz Fernando Muslera bardzo pomógł Francji w odniesieniu zwycięstwa i awansie do półfinału MŚ. Zawinił przy trafieniu rywali na 2:0, mimo to w kraju nie obarcza się go winą za wynik. Sam wyznaje, że po meczu otrzymał wiele wiadomości ze wsparciem i to nie tylko z ojczyzny.

Chorwaci gotowi na każdą strategię Rosjan

Nigdy nie czeka się na moment, w którym kończysz turniej. Zagraliśmy świetny turniej, zostawiliśmy wszystko na boisku. Osobiście dotknęło mnie popełnienie błędu na końcu – mówił bramkarz Urugwaju. – Wracamy do domu z podniesionymi czołami – dodawał Muslera.

Koledzy z zespołu, rodzina, wielu przyjaciół i bramkarzy, często nawet nie Urugwajczyków, dzwoniło do mnie i pisało, aby okazać wsparcie – wyznał Muslera. – Prawda jest taka, że czyni mnie to szczęśliwym, bo ludzie wiedzą, jaki wysiłek wkładasz w występ. – tłumaczył.

Muslera przyznaje, że pomyłki, których dopuszczają się bramkarze, są szczególnie ważne. – Popełnienie pewnych błędów na moim miejscu, skutkuje odpadnięciem z turnieju. Trzeba jednak iść naprzód – zakończył.