Mundial 2018. "Złota Piłka dla wszystkich". Zlatan dumny ze Szwedów

Dawid Król
07 lip, 22:06 | Szwecja
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Zlatan Ibrahimović (fot. Getty Images)
Reprezentacja Szwecji odpadła z mistrzostw świata po sobotniej porażce z Anglią w ćwierćfinale (0:2), ale do domu wraca z podniesionym czołem. Zawodników Trzech Koron pochwalił ten, który jeszcze niedawno ich krytykował – Zlatan Ibrahimović.

Mundial 2018. Tomaszewski o wyborze trenera. "Chcę kogoś z zagranicy"

Ibrahimović stwierdził na Twitterze, że każdy ze Szwedów zasłużył na Złotą Piłkę, a "wszystko, co zostało zrobione dobrze, będzie zapamiętane. Dziękuję wam za widowisko". Dla Szwedów występ na turnieju w Rosji był najlepszym w mundialu od 1994 roku, kiedy udało im się zdobyć brązowy medal.


Słowa uznania napastnika są ciekawe również ze względu na to, co mówił o zespole Janne Anderssona przed turniejem. – Na początku oglądanie Szwedów wydawało mi się dziwne, bo czułem, że mogę grać lepiej od nich. Oczywiście, nadal uważam, że tak jest – twierdził Ibrahimović w czerwcu.

Przed spotkaniem z Anglią Ibrahimović założył się z Davidem Beckhamem. Zakład przegrał, bo wygrali reprezentanci Trzech Lwów. W efekcie Szwed będzie musiał udać się na Wembley na mecz ich reprezentacji i zjeść popularne angielskie danie – rybę z frytkami.