Ojciec broni Oezila. "Na jego miejscu przeszedłbym na emeryturę"

MB
08 lip, 16:30 | Niemcy
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Mesut Oezil (fot. Getty Images)
Jednym z najczęściej krytykowanych niemieckich piłkarzy za mundial w Rosji jest Mesut Oezil. W obronę postanowił wziąć go ojciec, Mustafa. – Nie może być tak, że wygrywamy razem, a przegrywamy przez Oezila. Na jego miejscu przeszedłbym na emeryturę – stwierdził.

Niemiecka prasa: Toni Kroos rozważa zakończenie kariery reprezentacyjnej

Oezila krytykowało się nie tylko za sprawy czysto piłkarskie, ale i za wydarzenia sprzed mistrzostw świata. Wówczas bowiem w sieci pojawiło się zdjęcie piłkarza z prezydentem Turcji, co wywołało falę oburzenia. – Zdjęcie z prezydentem Turcji? To nie był żaden manifest polityczny. Mesut wiele razy pojawiał się przecież przed kamerą w towarzystwie Angeli Merkel. Jest po prostu nieśmiałym chłopakiem, który nie potrafi odmawiać zdjęć. Nasza rodzina mieszka w Niemczech od 50 lat, on urodził się w Gelsenkirchen, a do Turcji lata tylko na wakacje. Powiedziałbym, że jest w 80 procentach niemiecki, w 20 – turecki – stwierdził ojciec piłkarza.

Odniósł się jednak także do postawy sportowej zawodnika. – Mesut jest rozczarowany i oburzony zachowaniem kibiców. Gra w niemieckiej kadrze od dziewięciu lat, zrobił wiele dla tego kraju, a teraz jest kozłem ofiarnym. Nie może być tak, że wygrywamy razem, a przegrywamy przez Oezila. Na jego miejscu przeszedłbym na emeryturę.

Mustafa skomentował również fakt, że zdjęcie z prezydentem Turcji wykonał także Ilkay Guendogan, który jednak nie był tak szeroko krytykowany w mediach.

Z całym szacunkiem dla Ilkaya Guendogana, ale zagrał w kadrze tylko 26 razy. Oezil ma tych występów więcej, a kibice chętniej czepiają się wielkich nazwisk – podsumował.

Oezil rozegrał w kadrze 92 mecze, strzelił 33 gole.