Mundial 2018. Angielskie media: "Mandzukić zburzył marzenia" i "piłkarze jak zombie"

MR
12 lip, 03:00 | Anglia
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Mario Mandzukić (fot. PAP/EPA)
Reprezentacja Anglii nie zagra w finale mistrzostw świata. Zawodnicy Garetha Southgate'a przegrali z Chorwacją (1:2) i pozostała im już tylko walka o trzecie miejsce. Angielskie media żałują porażki, ale zwracają uwagę, że drużyna rozegrała kapitalny turniej.

Mandzukić bohaterem! Chorwacja w finale MŚ

"Mandzukić zburzył marzenia Anglików" – tak relację z meczu zatytułowała strona internetowa telewizji Sky Sports. Dziennikarze odnieśli się do świetnego występu Chorwatów na mundialu w 1998 roku. "Mandzukić zdobył bramkę, która w 109. minucie złamała angielskie serca. Chorwaci naśladowali swoich bohaterów z 1998 roku i udało im się po raz pierwszy w historii wejść do finału" – napisano.

(fot. Skysports.com)

"Wracamy do domu: Anglia przegrała w dogrywce z Chorwacją po niezapomnianym półfinale Moskwie" – informuje strona internetowa dziennika "Daily Mail". "Kieran Trippier przegrał główkowy pojedynek z Ivanem Perisiciem, a Mandzukić uciekł Johnowi Stonesowi i Anglia odpadła. Chorwacji zajęło 109 minut, by objąć prowadzenie, ale wreszcie to zrobiła. W drugiej połowie była lepsza" – przyznano.

(fot. dailymail.co.uk)

"Mandzukić trafia w dogrywce i niszczy marzenia Anglii" – podkreślili dziennikarze "The Guardian". Wszyscy zwracają uwagę na małe doświadczenie drużyny. "To było jak oglądanie pięknego obrazu, który w końcu wyrwano sprzed oczu. Marzenie o awansie Anglii do pierwszego finału od ponad pół wieku skończyło się. W desperackich chwilach tuż po końcowym gwizdku, gdy zawodnicy – niczym zombie – błąkali się bez celu po boisku, nie można było nie zastanawiać się, czy będą tego żałować przez całe życie."

(fot. theguardian.com)

"Nie wraca do domu! Anglia po dogrywce przegrała z Chorwacją" – taki tytuł można z kolei przeczytać na stronie internetowej dziennika "Daily Express". "Jechali tylko po doświadczenie. Dlaczego to musiało stać się znowu?" – piszą dziennikarze, którzy nie mogli odżałować, że Anglia znów nie awansowała do finału. "Podobnie jak w latach 1990 i 1996, nie było wstydu. Chorwacja była po prostu trochę lepsza i bardziej doświadczona."

(fot. express.co.uk)

"Anglia cierpi na ból głowy, gdy Chorwacja wywalczyła finał" – donosi strona internetowa dziennika "The Times". Znamienny jest fakt, że niemal nikt nie wspomina o tym, że zespół wciąż może zakończyć mundial z brązowym medalem... "Piłkarze będą patrzeć na tę straconą szansę ze łzami w oczach, ale powinni spojrzeć w inny sposób. Są poza mistrzostwami świata, ale nie poza sercami całego narodu" – napisano w relacji.

(fot. thetimes.co.uk)