Ucałowany przez Vidę. Meksykanin wygranym półfinału

RP
12 lip, 09:18 | Chorwacja
udostępnij
Źródło: Sport.tvp.pl/Twitter.com
Yuri Cortez (L) i Ivan Rakitić (fot. Getty)
Na taki moment fotoreporter sportowy czeka całe życie. Po golu, który dał Chorwacji awans do finału mundialu, Mario Mandzukić i koledzy staranowali siedzącego za bandą Yuriego Corteza. Meksykanin jednak nie zamierza narzekać. Piłkarze wylewnie go przeprosili, a on zyskał unikalne ujęcia.

Oceny po Chorwacja – Anglia. Przebudzenie Perisicia

Po golu na 2:1 Chorwaci nie zastanawiali się długo – przeskoczyli bandy, by być bliżej swoich kibiców, ale po drodze przewrócili siedzącego w tym miejscu Corteza. Szybko zwrócili na to uwagę i zaczęli go przepraszać. Bardzo przejęty losem fotoreportera był zwłaszcza Ivan Rakitić. Domagoj Vida natomiast w szale radości ucałował Meksykanina w czoło. Całą sytuację można zobaczyć poniżej.

Cortez szybko stał się bohaterem sieci, a po całej sytuacji, "na gorąco" udzielił wywiadu innemu fotoreporterowi, który nagrał to na telefon.


Jednocześnie doświadczony fotograf agencji AFP nie zapomniał po co tam był. I choć leżał na ziemi, to chwycił za drugi aparat, wiszący na jego szyi, i dalej robił zdjęcia. Było warto. Efekty można zobaczyć poniżej.