Mundial 2018. Van Basten o Neymarze: jego zachowanie szkodzi zespołowi

DB
12 lip, 15:21 | Brazylia
udostępnij
Źródło: PAP
Neymar (fot. Getty Images)
– Neymar musi ograniczyć na boisku swoje teatralne gesty oraz podejmowane próby symulowania kontuzji, aby sędzia podyktował rzut karny. To jego zespołowi wcale nie pomaga, przeciwnie szkodzi – uważa dyrektor techniczny FIFA Marco van Basten.

Fani bezlitośni. "Neymar Challenge" hitem Internetu!

Jeden z najlepszych w historii napastników piłkarskiej reprezentacji Holandii uważa, że Neymar zbyt mocno wierzy w swoje teatralne umiejętności i tylko się... ośmiesza.

– Problem w tym, że nie tylko siebie, ale i całą drużynę. Jego zachowania są zbyt nachalne, a przez to czytelne dla sędziów. On powinien zrozumieć swoją sytuację, to, że jest znany z prób wymuszenia karnych – dodał działacz FIFA podczas czwartkowego briefingu w Moskwie.

Van Basten dodał jednak, że momentami "gra" Neymara daje pozytywne efekty.

– Jego zachowanie sprawia, że kibice się śmieją... A przecież zawsze jest miło, gdy mamy na boisku trochę humoru – zakończył.

Jednymi z największych oponentów gwiazdy reprezentacji Brazylii byli zawodnicy ekipy Meksyku. Kilka razy zarzucali mu grę nie fair, symulowanie faulu i przewracanie się przy każdym kontakcie z przeciwnikiem. Proponowali nawet, że jeżeli boi się kontaktu z przeciwnikami, powinien zmienić uprawianą dyscyplinę sportu. Dodawali także, że jeśli chce dużo leżeć na boisku, to niech jedzie do domu, bo tam będzie mógł się wyspać.