Mundial 2018. Sędzia otwarcia i zamknięcia. Finał poprowadzi Pitana

Dawid Król
12 lip, 19:49
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Nestor Pitana (fot. Getty Images)
Mistrzostwa świata w Rosji zakończą się podobnie do tego, jak zostały otworzone... Finał będzie sędziować ten sam arbiter, który prowadził pierwszy mecz turnieju. Transmisja finału w TVP 1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Początek spotkania w niedzielę o 17:00.

Mundial 2018. Chorwacka pomoc, francuska obrona – jedenastka półfinałów SPORT.TVP.PL

Finał poprowadzi Nestor Pitana, który gwizdał już w meczu otwarcia. Oprócz tego Argentyńczyk sędziował w Rosji w trzech spotkaniach i za każde zebrał wysokie noty. Ostatnim z nich był ćwierćfinał, w którym zagrali Urugwajczycy i Francuzi.

Pitana prowadził też już jedno ze spotkań drugiego z finalistów, a więc zespołu Chorwacji. Był to mecz 1/8 finału z Danią, w którym drużyna Zlatko Dalicia zwyciężyła po serii rzutów karnych. Poza tym Argentyńczyk był rozjemcą w grupowym spotkaniu Meksyku ze Szwecją.

W finale w znacznej części powtórzą się więc okoliczności pierwszego meczu. Sędzia będzie ten sam, stadion będzie ten sam, ale zmienią się zespoły – zamiast Rosji i Arabii Saudyjskiej kibice na Łużnikach będą oglądać Francję i Chorwację.