Mundial 2018: kłopoty Anglików. Plaga kontuzji przed meczem o brąz

MG
13 lip, 16:53 | Anglia
udostępnij
Źródło: PAP
Kieran Trippier (Fot. Getty)
Trener reprezentacji Anglii, Gareth Southgate ma spory ból głowy przed sobotnim spotkaniem z Belgią. Czterech piłkarzy zmaga się bowiem z kontuzjami.

Mecz o trzecie miejsce - sprawdź plan transmisji

Najpoważniej wygląda sytuacja Kierana Trippiera. Obrońca w półfinale z Chorwacją już w czwartej minucie wpisał się na listę strzelców. W dogrywce zszedł jednak z boiska z powodu poważnego urazu mięśnia uda. Już w pierwszej minucie dodatkowego czasu murawę opuścił Ashley Young, który także nie był zdolny do dalszej gry.

– Będę bardzo zaskoczony jeśli Trippier będzie mógł pojawić się w składzie. Podobnie wygląda sytuacja Younga, więc najprawdopodobniej dojdzie do zmian – przyznał Gareth Southgate podczas konferencji prasowej.

Selekcjoner Anglików poinformował, że z kontuzjami zmagają się też Kyle Walker i Jordan Henderson. Ten drugi ma problemy z jednym ze ścięgien. Cała czwórka mimo urazów wzięła udział w piątkowym treningu.

– Przygotowanie fizyczne będzie niezwykle ważne. Mieliśmy tylko dwa dni przerwy i jestem pewien, że nie wszyscy będą w pełnej dyspozycji. Mam w zespole dwóch kontuzjowanych i dwóch chorych piłkarzy – dodał Southgate.

W sobotę o brąz Anglicy zagrają z reprezentacją Belgii. Studio przedmeczowe od godz. 14:55 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej, a od godz. 15:40 w TVP 1 i TVP 4K. Od 14:50 na SPORT.TVP.PL alternatywna transmisja bez komentarza. Początek meczu o godz. 16:00