Mundial 2018. Gol za 4,5 mln euro. Hazard "zwrócił" pieniądze tysiącom Belgów

MI
14 lip, 18:32 | Belgia
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Edena Hazarda za gola wyściskałoby chętnie o wiele więcej osób niż Driesa Mertensa (Fot. PAP/EPA)
Teoretycznie nie ma specjalnej różnicy, czy mecz fazy pucharowej wygrywa się 1:0, czy 2:0. Belgowie przy obu rozstrzygnięciach spotkania z Anglią zdobyliby brązowe medale. Gol Edena Hazarda miał jednak wielkie znaczenie dla trzech tysięcy kibiców Czerwonych Diabłów.

Kane ze Złotym Butem? Trudne zadanie Mbappe i Griezmanna

Przed mundialem belgijska sieć sklepów z elektroniką Krefel zapowiedziała, że zwróci pieniądze za zakupione na MŚ telewizory. Warunek jeden – ponad piętnaście goli strzelonych przez Czerwone Diałby w rosyjskim turnieju.

Gol Thomasa Meuniera z 4. minuty meczu z Anglią był 15. Zainteresowani zakładem pewnie łapali się za głowy, gdy później doskonałe okazje marnowali Romelu Lukaku i Meunier, ale ostatecznie odetchnęli z ulgą w 82. minucie po trafieniu Hazarda.

A zainteresowanych było sporo, bo około trzech tysięcy. Średnia cena zakupionego telewizora wyniosła 1,5 tys. euro, jak łatwo więc policzyć, chwytliwa reklama od soboty będzie dla Krefela droższa o ok. 4,5 mln euro.

Sieć nie będzie się wykręcała od wypłaty pieniędzy, co ogłosiła już na Twitterze. Wydają się zadowoleni z przekroczenia progu przez zespół, choć oczywiście równie dobrze może to być tylko dobra mina do złej gry...