Hazard blisko transferu. "Wiecie, gdzie chcę trafić"

Dawid Król
15 lip, 02:42
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Eden Hazard (fot. PAP/EPA)
Brązowy medal mistrzostw świata w kolekcji najprawdopodobniej nie będzie jedyną zmianą, jaka czeka Edena Hazarda tego lata. Wszystko wskazuje na to, że belgijski pomocnik zmieni przynależność klubową i odejdzie z Chelsea. W dodatku ma ze sobą zabrać kolegę z reprezentacji Thibauta Courtoisa.

Pragmatyczna Francja czy romantyczna Chorwacja?

Transferową lawinę rozpętał sam piłkarz, który jeszcze kilka dni temu mówił: – Z Zidane'em czy bez koszulka Realu Madryt jest wyjątkowa. Hazard nie studził nastrojów także po meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata z Anglią. – Po mundialu będę mógł zdecydować, czy chcę zostać w Chelsea czy odejść, ale to klub podejmie ostateczną decyzję co do tego, czy pozwoli mi na przenosiny – stwierdził. – Znacie najbardziej preferowany przeze mnie kierunek – dodał.

Wszystko wskazuje na transfer do Realu. Co więcej, nie miałby trafić tam sam, tylko w pakiecie z Thibautem Courtoisem. – Eden musi pozostać ze mną, na zawsze. Gdziekolwiek pójdę, zabiorę ze sobą Hazarda. Zaś on i mnie zabierze ze sobą – wyznał bramkarz reprezentacji Belgii i Chelsea.

O przenosinach pomocnika do Madrytu jako rzeczy niemal dokonanej mówił były reprezentant Danii Brian Laudrup, który niedawno spotkał się z zawodnikiem Belgii. – Rozmawiałem z Hazardem przed kilkoma dniami. Powiedział mi, że odchodzi do Realu – wyznał były gracz w rozmowie z chorwackim dziennikiem "Sportske Novosti". – Myślę, że wyjdzie to na dobre i jemu, i nowemu klubowi. To piłkarz klasy światowej – dodał.