Miał być trenerem Polaków. "Jestem rozczarowany". Jest też odpowiedź Bońka

DB
15 lip, 12:38 | Polska
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Gianni De Biasi (fot. Getty Images)
Gianni De Biasi podczas audycji we włoskim radiu RMC powiedział, że to on mógł być nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Do sensacyjnych doniesień ustosunkował się prezes PZPN Zbigniew Boniek. W niedzielę poprosiliśmy o komentarz także włoskiego szkoleniowca. – Jestem smutny, zły i rozczarowany – przyznał w rozmowie ze SPORT.TVP.PL.

Włoski trener: to ja miałem być selekcjonerem reprezentacji Polski

Włoski trener we włoskim radiu stwierdził, że był bliski objęcia reprezentacji Włoch, a następnie przegrał również rywalizację o stanowisko w kadrze Polski. – W czwartek byłem praktycznie selekcjonerem reprezentacji Polski. Gdy Boniek wybrał polskiego trenera, poczułem się jakbym został zwolniony – dodał.

Prezes PZPN na sensacyjne doniesienia odpowiedział za pomocą mediów społecznościowych, zaznaczając, że gdyby nie wybrał Polaka to właśnie De Biasi miałby największe szanse na objęcie tego stanowiska. Życzył mu także powodzenia w dalszej pracy.

W niedzielę skontaktowaliśmy z Włochem i poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie. – Przepraszam, ale nie chciałbym szerzej komentować całej sprawy. Jestem smutny, zły i rozczarowany, że nie zostałem selekcjonerem reprezentacji Polski. Życzę wam wszystkiego najlepszego w przyszłości – podsumował w rozmowie ze SPORT.TVP.PL.

Włoch ostatnio pracował w hiszpańskim Deportivo Alaves, które w końcówce 2017 roku poprowadził w dziewięciu spotkaniach. Znacznie lepiej w pamięci kibiców zapisał się jednak jako selekcjoner reprezentacji Albanii. Tamtejszą drużynę trenował przez niemal sześć lat (2011 – 2017), wywalczając z nią sensacyjny awans na EURO 2016.