Mundial 2018. Francuzi w euforii. "Osiągnęliśmy to, na co pracowaliśmy cały sezon"

MB
15 lip, 21:27 | Francja
udostępnij
Źródło: Reuters
Kylian Mbappe (fot. Getty Images)
Piłkarze reprezentacji Francji z niezwykłym entuzjazmem wypowiadali się po finałowym meczu mundialu w Rosji. Ale i trudno się dziwić – Chorwatów pokonali bez większych problemów.

Oceny po Francja – Chorwacja. Pogba królem środka pola

To wspaniałe, że tak młody zespół został mistrzem świata. Nie graliśmy wielkiej piłki, ale pokazaliśmy wielką inteligencję oraz dojrzałość. Zasłużyliśmy na ten sukces. Pracowaliśmy ciężko, przeżyliśmy trudne chwile przegrywając finał Euro, ale koniec końców czujemy ogromną dumę – stwierdził selekcjoner Didier Deschamps.

Antoine Griezmann stwierdził natomiast, że rywal w finale był niezwykle wymagający. – Jestem tak szczęśliwy, że nie wiem, gdzie jestem! Chorwacja grała bardzo dobrze, była świetnie zorganizowana, ale ja już nie mogę się doczekać, gdy przylecimy do Francji z pucharem!

To była bardzo długa i wyboista droga. Było warto, jesteśmy z tego bardzo dumni i szczęśliwi. Z pewnością będziemy teraz długo świętować, bo osiągnęliśmy to, na co pracowaliśmy przez cały sezon – podsumował natomiast Kylian Mbappe.

Jak natomiast zareagował na porażkę selekcjoner Chorwatów, Zlatko Dalić? – Przede wszystkim gratulacje dla Francji. Jesteśmy smutni, ale jednocześnie dumni. Graliśmy dobrze, lecz w tak ważnych meczach każdy błąd jest bardzo kosztowny.