Mundial 2018. Mbappe: zostaję w Paris Saint-Germain

Dawid Król
15 lip, 23:49 | Francja
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Kylian Mbappe (fot. Getty Images)
We Francji trwa euforia – Trójkolorowi po raz drugi w historii zostali mistrzami świata. Wśród bohaterów był Kylian Mbappe, który według doniesień medialnych miał być celem transferowym kilku klubów. Młody napastnik zapewnia jednak, że nigdzie się nie wybiera.

Oceny po Francja – Chorwacja. Pogba królem środka pola

Francuz rozmawiał z reporterami tuż po świętowaniu triumfu, zapytano go oczywiście o plany na przyszłość. – Zostaję w Paris Saint-Germain. Podążam własną drogą, wciąż jestem na początku mojej kariery – stwierdził napastnik. – Dziś grałem jak zawsze. Strzelić gola w finale to zawsze coś wyjątkowego. Sporo pracowałem, aby dojść do takich momentów jak ten – wyznał. – To jednak nie koniec. Trzeba iść naprzód. Moje ambicje wybiegają w przyszłość – dodał.

Aby zwyciężać, trzeba wierzyć. Nie liczą się same umiejętności, lecz także wiedza, że się je posiada. To podstawa – zauważył Mbappe. – Od początku wierzyliśmy w triumf, ale gdybyśmy o tym powiedzieli, wzięto by nas za szaleńców – wyjawił.

Mbappe wyróżniał się sporą pewnością siebie na murawie, mimo że nie ukończył jeszcze dwudziestego roku życia. Dzięki bramce zdobytej przeciwko Chorwacji stał się drugim nastolatkiem w historii, któremu udało się tego dokonać w finale mistrzostw świata. – Gra w reprezentacji wywiera na tobie sporą presję, jeśli jednak jesteś pewny siebie i otaczają cię świetni partnerzy, możesz osiągnąć takie rzeczy jak my – wytłumaczył zawodnik PSG.