Klasyk mundialu w TVP Sport. TOP 5 mistrzostw świata w Rosji

Dawid Król
29 kwi, 13:44
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
(fot. Getty Images)
Starcie Francji z Argentyną było bezsprzecznie najlepszym meczem mundialu w Rosji. O 21:35 retransmisja tego spotkania w TVP Sport i TVPSport.pl, a my przypominamy z tej okazji najatrakcyjniejsze spotkania tamtych mistrzostw.

FIFA: do września nie powinniśmy grać w piłkę. To sprawa życia i śmierci!

29 milionów rocznie. Robert Lewandowski wśród najlepiej zarabiających

5. Argentyna – Chorwacja 0:3
To spotkanie grupowe dało nam dwie wskazówki co do dalszego losu turnieju. Po pierwsze wiedzieliśmy, że Argentyńczycy są tylko "papierowym" faworytem, za którym stoją jedynie nazwiska. Faktyczna gra Leo Messiego i spółki nie rozpieszczała. Dowiedzieliśmy się również, że Chorwacja może zostać, a jak się okazało – została, czarnym koniem turnieju. Kapitalne spotkanie rozegrali Luka Modrić i Ivan Rakitić, a zespół z Ameryki Południowej został zdeklasowany.

4. Portugalia – Hiszpania 3:3
Doskonałą reklamę rosyjski mundial zrobił sobie już drugiego dnia turnieju, kiedy na murawie zmierzyły się dwa zespoły z Iberii – Portugalczycy i Hiszpanie. Ostatecznie padło na remis po długiej wymianie ciosów między... drużyną Fernando Hierro, a Cristiano Ronaldo, który skompletował hat-tricka.

3. Belgia – Japonia 3:2
Grupowi rywale Polaków byli o krok od sprawienia niespodzianki, bo zaskoczyli Belgów i szybko osiągnęli korzystny rezultat. Japończycy w 52. minucie prowadzili 2:0 i wszystko wskazywało na to, że awansują do ćwierćfinału mundialu. Nic z tych rzeczy – Czerwone Diabły ruszyły do odrabiania strat i nie dopuściły nawet do dogrywki. W doliczonym czasie gry o ich zwycięstwie przesądził Nacer Chadli.

2. Francja – Chorwacja 4:2
Finał mistrzostw świata to mecz, któremu rangą nie może dorównać żaden inny, mimo to pod kątem widowiska często rozczarowywał. Nie tym razem. Kibice na Łużnikach zobaczyli fajerwerki, wiele goli, a przede wszystkim emocje – choć to Chorwacja przez długi czas sprawiała lepsze wrażenie, bramki zdobywali Francuzi... czasem w bardzo kontrowersyjny sposób.

1. Francja – Argentyna 4:3
Choć Argentyna na mundialu zawiodła, to w ogólnym rozrachunku przegrała tylko dwa mecze... oba z przyszłymi finalistami turnieju. W emocje obfitował szczególnie ten drugi, który przypadł na 1/8 finału. Zespoły stanęły na wysokości zadania i choć to Francuzi wyszli z potyczki zwycięsko, wynik mógł być zupełnie inny. Nie brakowało zwrotów akcji, pięknych goli i emocji.