Mundial 2018. "Zapisaliśmy się w historii". Wielka radość Griezmanna

Dawid Król
16 lip, 06:42 | Francja
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Antoine Griezmann (fot. Getty Images)
Finał mistrzostw świata przyniósł radość wszystkim Francuzom, ale szczególne powody do zadowolenia ma Antoine Griezmann, czyli strzelec jednego z goli. Napastnik twierdzi, że dzięki triumfowi w Rosji Trójkolorowi zdołali zapisać się w historii piłki nożnej.

Naj, naj, naj... mundialu w Rosji

Szczerze, to ciągle do mnie nie dociera. Puchar Świata jest ciężki – przyznał po meczu napastnik. – Jestem dumny z zespołu, piłkarzy, sztabu medycznego i technicznego. Jesteśmy zjednoczoną grupą. Dzięki temu mieliśmy dość siły, aby osiągnąć coś niesamowitego. Zapisaliśmy się w historii – stwierdził Griezmann.

Nie bez znaczenia była ewolucja, jaką zespół Trójkolorowych przeszedł w ostatnich latach. – Były zmiany, nowi zawodnicy, którzy wnieśli coś nowego... Benjamin Pavard, Lucas Hernandez, Kylian "Kiki" Mbappe. To był plus dla tej drużyny – zauważył Griezmann.

Autorem sukcesu, zepchniętym trochę na bok przez Mbappe i Griezmanna, był też Deschamps. – Trener dokonywał dobrych zmian, właściwie czytał mecze – pochwalił szkoleniowca lider Francuzów. To był pierwszy złoty medal w karierze reprezentacyjnej napastnika.