Mundial 2018. Znamy powody słabej gry Kante w finale. Przeszkodziła choroba

Dawid Król
17 lip, 21:43 | Francja
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
N'Golo Kante i Ante Rebić (fot. PAP)
Francuzi wygrali finał mistrzostw świata, ale w spotkaniu z Chorwacją niespecjalnie wspomógł ich N'Golo Kante. Mimo że defensywny pomocnik był jednym z najlepszych graczy w turnieju, w ostatnim spotkaniu się nie popisał i zszedł z boiska na początku drugiej połowy. Okazuje się, że miał ku temu ukryte powody.

"Przyjemnie być Belgiem". Czy Czerwone Diabły zjednoczą rodaków?

Kante został zastąpiony przed Stevena N'Zonziego w 55. minucie finału. Sprawiał wrażenie nieobecnego, często nie nadążał z kryciem i dawał się łatwo ogrywać rywalom. Dlatego Deschamps musiał go zmienić – stawka była zbyt wielka, aby ryzykować grą odstającym od reszty piłkarzem, nawet jeśli w poprzednich spotkaniach było odwrotnie.

Słaba dyspozycja Kante miała być wynikiem choroby. Według "Le Parisien" pomocnik miał kłopoty żołądkowo-jelitowe, a dokładniej rzecz biorąc cierpiał na biegunkę infekcyjną. Leki nie pomogły, bo rozwolnienie uniemożliwiło zawodnikowi rozegranie dobrego meczu.

Ostatecznie zmiana okazała się kluczowa, bo N'Zonzi potrafił uporządkować grę Francuzów w środku pola. Trójkolorowi od tego momentu strzelili kolejne dwa gole i zdołali wygrać spotkanie z Chorwacją, a do domu wrócili jako mistrzowie świata.