Mundial 2018. Prezydent Urugwaju zaprosił Griezmanna

18 lip, 12:24 | Francja
udostępnij
Źródło: PAP
Antoine Griezmann (fot. Getty)
Prezydent Urugwaju Tabare Vazquez zaprosił do tego kraju Antoine Griezmanna w podziękowaniu za gest z konferencji prasowej po wygranym przez Francuzów finale mistrzostw świata. Piłkarz Trójkolorowych siedział na niej owinięty we flagę państwa z Ameryki Południowej.

Robert Lewandowski ma pretensje do Bayernu Monachium

Znany z zamiłowania do piłki nożnej Vazquez wysłał oficjalny list do prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Gratuluje w nim wszystkim obywatelom tego kraju oraz zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu niedzielnego sukcesu. Nie przeszkodziło mu w tym nawet to, że Trójkolorowi w ćwierćfinale wyeliminowali Urugwaj (2:0). Polityk przy tej okazji zaprosił do swojej ojczyzny Griezmanna.

– Nie mam słów, by ci podziękować za gest wykonany w stronę Urugwaju, kiedy trzymałeś flagę naszego kraju na konferencji prasowej z udziałem międzynarodowych mediów w Moskwie – zaznaczył Vazquez.

Antoine Griezmann (L), Didier Deschamps (P) (fot. Getty)

Napastnik Atletico Madryt nie ma żadnych powiązań ze wspomnianym krajem Ameryki Południowej, ale przyjaźni się z Urugwajczykami, którzy są jego klubowymi kolegami. . Przed ćwierćfinałem mundialu przyznał, że to jego druga ojczyzna, a gdy w meczu tym strzelił drugą z bramek, to nie celebrował tego zbytnio z szacunku do bliskich kolegów z drużyny przeciwnej.

Griezmann na konferencji po wygranym z Chorwacją 4:2 finale, w którym został wybrany graczem meczu, dostał od jednego z południowoamerykańskich dziennikarzy flagę Urugwaju. Owinął się nią, pozował do licznych zdjęć, a potem siedział tak do końca spotkania z prasą, odpowiadając na wszystkie pytania.