Mundial 2018. Rozżalony Neymar. "To największe rozczarowanie w karierze"

MB
20 lip, 17:02 | Brazylia
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL/SNTV
Neymar (fot. GettyImages)
Choć od zakończenia mundialu minęło już kilka dni, temat turnieju wciąż przewija się w rozmowach z piłkarzami. – To największe rozczarowanie w mojej karierze – przyznał skrzydłowy reprezentacji Brazylii, Neymar.

Francja mistrzem, ale czy najmocniejszym? Dokonaj wyboru [ankieta]

Canarinhos bez najmniejszych problemów awansowali do fazy pucharowej. W grupie pokonali Kostarykę oraz Serbię, zremisowali również ze Szwajcarią. W 1/8 finału okazali się lepsi od Meksyku, lecz w ćwierćfinale ulegli Belgom.

Ta porażka to największe rozczarowanie w mojej karierze. Ale turniej jest już za nami, musimy patrzeć przed siebie. Potrzebuję odpocząć, spędzić trochę czasu z rodziną – stwierdził Neymar.

Skrzydłowy spędza teraz czas na wakacjach i wypoczywa przed sezonem klubowym.

W Rosji dysponowaliśmy naprawdę mocnym składem, wieloma zawodnikami o ogromnej jakości. Chcieliśmy zagrać w finale, ale trudno powiedzieć, czego nam zabrakło. Wiem jednak, że nasz trener wykonał bardzo dobrą pracę tworząc tak silną i scaloną grupę – podsumował 26-latek.

Neymar odniósł się także do słów krytyki, które padają pod jego adresem w związku z przesadzoną reakcją na faule. – Widziałem żarty ze mnie, ale przyjmuję je z dystansem. Jestem szybki i zwinny, dużo drybluję, więc to normalne że rywale mnie atakują. Ludzie mogą mówić, że symuluję, ale nie rozumieją po prostu, co czuje faulowany zawodnik, nigdy tego nie doświadczyli.