Mundial 2018. Dalić: jestem drugim najlepszym trenerem na świecie

MR
23 lip, 10:18 | Chorwacja
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Zlatko Dalić (fot. Getty Images)
Reprezentacja Chorwacji zajęła drugie miejsce na mistrzostwach świata w Rosji. Przed turniejem mało kto spodziewał się, że zespół prowadzony przez Zlatko Dalicia osiągnie taki sukces. Selekcjoner drużyny z Bałkanów wypowiedział się na temat przyszłości...

Chorwaci łaskawi dla kolegi. Ten medalu... nie przyjmie

Sukces na mundialu w Rosji sprawił, że pojawiły się spekulacje o odejściu Dalicia. Szkoleniowiec mógłby dostać propozycję lepiej płatnej pracy z innej federacji lub klubu.

Czy to się komuś podoba czy nie, jestem drugim najlepszym trenerem na świecie. Pięć milionów dolarów rocznie to za mało! Pieniądze są ważne dla wielu, ale dla mnie to nie jest priorytet – zapewnił w rozmowie z dziennikiem "Vecernji List".

Chorwacja w Rosji mogła osiągnąć więcej. Francuzi strzelili pierwszego gola po rzucie wolnym, którego nie powinno być. Drugą bramkę zdobyli z rzutu karnego, a w jego podyktowaniu sędziemu pomógł system VAR.

Smutek pozostanie do końca życia. Będę miał pretensję, bo Chorwacja nie została mistrzem świata. Widocznie Bóg nie chciał, byśmy wygrali. Nie przegraliśmy z lepszym zespołem, Francja miała po prostu więcej szczęścia – spuentował Dalić.