Mbappe typował najlepszych... Pominął kolegę z ataku

Dawid Król
23 lip, 15:56 | Francja
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Kylian Mbappe (fot. Getty Images)
Kylian Mbappe należał do bohaterów mundialu. Wraz z reprezentacją Francji wygrał mistrzostwa świata, będąc jednym z najlepszych zawodników w zespole Didiera Deschampsa. Po turnieju u Francuza bardzo wzrosła pewność siebie... w czołówce Złotej Piłki umieściłby bowiem samego siebie.

Nagroda tylko z dowodem. Pulisic obszedł się smakiem

W rozmowie z dziennikiem "Le Parisien" zapytano Mbappe o to, jak jego zdaniem powinna wyglądać czołówka w tegorocznym plebiscycie Złotej Piłki. – Cristiano Ronaldo, Luka Modrić i Raphael Varane – powiedział napastnik. – Żeby zamknąć listę, dodałbym siebie samego – dodał.

W zestawieniu nie uwzględnił więc reprezentacyjnego kolegi Antoine Griezmanna, którego uznaje się za lidera reprezentacji Trójkolorowych. Co ciekawe, wszyscy wymienieni przez Mbappe piłkarze w zeszłym sezonie grali w Realu Madryt.

Dziennikarze gazety twierdzą również, że od przyszłego sezonu Paris Saint-Germain będzie mieć nową "7". Ten numer przejmie Mbappe, który w zeszłym roku występował z "29" na plecach. Francuz skorzystał na tym, że w Paryżu nie ma już sprzedanego zimą do Tottenhamu Lucasa Moury.