Mundial 2018. Jest decyzja w sprawie przyszłości Stanisława Czerczesowa

RP
26 lip, 07:01 | Rosja
udostępnij
Źródło: Sport.tvp.pl/PAP
Stanisław Czerczesow ze sztabem (fot. Getty)
Rosyjska federacja piłkarska przedluży kontrakt z dotychczasowym trenerem reprezentacji Stanislawem Czerczesowem – powiedzial w środę dziennikarzom minister sportu Federacji Rosyjskiej Piotr Kołobkow.

Plebiscyt FIFA na trenera roku: Czerczesow nominowany

Przedłużenie kontraktu z Czerczesowem to bardzo dobra decyzja – powiedział szef rosyjskiego sportu.

Wcześniej o dalszej pracy szkoleniowca, który doprowadził reprezentację do 1/4 finału piłkarskich mistrzostw świata w tym kraju poinformował pierwszy wiceprezes futbolowej centrali (RFC) Nikita Simonjan.

Działacz dodał, że wszyscy widzieli jak piłkarze wypełnili zalecenia szkoleniowca i jak duży był jego wkład w mecze. – To dzięki współpracy zawodników i trenera osiągnęliśmy taki wynik. Szkoda tylko, że przegraliśmy mecz ćwierćfinałowy, ale to wszystko wliczone jest w sport – dodał Simonjan.

Czerczesow, w przeszłości bramkarz, rozpoczął pracę z reprezentacją Rosji w sierpniu 2016 roku. Jego kontrakt kończy się 31 sierpnia.

Rosja w grupie A mistrzostw świata pokonała Arabię Saudyjską 5:0 oraz Egipt 3:1 i przegrała z Urugwajem 0:3. W 1/8 finału wyeliminowała Hiszpanię po karnych 4:3, a w kolejnej fazie uległa także po karnych Chorwacji 3:4.

Pochodzący z Osetii szkoleniowiec pracował z piłkarzami Legii Warszawa w sezonie 2015/16, z którymi zdobył mistrzostwo i Puchar Polski.