Trener wicemistrzów świata pozostał z reprezentacją

09 sie, 14:58 | Chorwacja
udostępnij
Źródło: PAP
Zlatko Dalić (fot. Getty)
Zlatko Dalic po rozmowach z prezesem Chorwackiego Związku Piłki Nożnej (HNS) Davorem Sukerem pozostanie na stanowisku trenera reprezentacji narodowej. Drużyna pod jego wodzą przegrała w finale mistrzostw świata w Rosji z Francją 2:4.

TOP10: kosmiczne sumy. Najdroższe reprezentacje na świecie

"51-letni szkoleniowiec przeprowadził w czwartek konstruktywną rozmowę z prezesem Sukerem na temat dalszej pracy z reprezentacją" – poinformowała w czwartek piłkarska centrala.

Dyskutowaliśmy głównie na temat, co jeszcze można poprawić w pracy szkoleniowej z reprezentacją. Idziemy wspólnie po nowe zwycięstwa – powiedział Suker.

Dalic przejął drużynę narodową pod koniec ubiegłego roku, kiedy jej awans do finałów mistrzostw świata w Rosji był zagrożony. Po mundialu przyznał, że natrafiał na różne przeszkody w pracy z zespołem Chorwacji.

Chorwacja rozegra pierwszy po MŚ 2018 mecz w rozgrywkach Ligi Narodów 11 września na wyjeździe z Hiszpanią. Pięć dni wcześniej zmierzy się towarzysko, także na wyjeździe z Portugalią.

Podopieczni Dalica rewelacyjnie spisywali się na mundialu. W grupie pokonali Nigerię 2:0, Argentynę 3:0 i Islandię 2:1. W 1/8 finału wyeliminowali po karnych Danię 3:2, w kolejnej fazie, też po jedenastkach Rosję 4:3 oraz w półfinale Anglię 2:1.