tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Fed Cup: Grupa Światowa nie dla Polek

Reprezentacja Polski przegrała ze Szwajcarią w barażu o miejsce w Grupie Światowej Pucharu Federacji. W rozstrzygającym meczu debel Alicja Rosolska – Agnieszka Radwańska nie sprostał duetowi Timea Bacsinszky – Viktorija Golubić. W przyszłym sezonie Polki wystąpią na zapleczu elity.
Agnieszka Radwańska i Alicja Rosolska (fot. PAP/Lech Muszyński)

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z MECZU POLSKA – SZWAJCARIA

Timea Bacsinszky (fot. PAP/Lech Muszyński) Pierwotnie drugiej z Polek miała partnerować Klaudia Jans-Ignacik, ale kapitan Tomasz Wiktorowski podjął decyzję o zastąpieniu jej przez krakowiankę. Do zmiany doszło również w ekipie Szwajcarek. Bacsinszky miała zagrać z Martiną Hingis, ale słynna zawodniczka doznała we wcześniejszym spotkaniu singla z Urszulą Radwańską kontuzji lewej nogi.

Wcześniej w niedzielę Agnieszka Radwańska uległa Bacsinszky 4:6, 2:6, a młodsza z krakowianek pokonała Hingis 4:6, 7:5, 6:1. Po dwóch singlach rozegranych w sobotę był remis 1:1 – dziewiąta rakieta świata pokonała Hingis 6:4, 6:0, a młodsza z sióstr Radwańskich przegrała z Bacsinszky 2:6, 1:6.

Polki w tym roku zadebiutowały w ośmiozespołowej Grupie Światowej Fed Cup. Poprzednio na najwyższym szczeblu wystąpiły w 1994 roku, gdy w stawce było cztery razy więcej drużyn niż obecnie. Helwetki na powrót do elity czekały od 2004 roku, gdy w tym gronie walczyło 16 ekip. Ich największym sukcesem jest finał w 1998 roku. W ostatnich latach przeważnie walczyły w Grupie Światowej II (2005-06, 2009, 2012-15).

W Pucharze Federacji doszło wcześniej już raz do pojedynku Polska – Szwajcaria. W 1974 roku biało-czerwone wygrały we Włoszech 3:0. O tym, w którym kraju będzie kwietniowy baraż, zdecydowało losowanie.

podobne informacje

Fed Cup: broniące trofeum Czeszki wyeliminowane

Puchar Federacji. Polska – Ukraina 2:1: trzecie miejsce w Zielonej Górze

Puchar Federacji. Polki lepsze od Danii. Zagrają o trzecie miejsce

Puchar Federacji. Polska – Ukraina: wschodzące gwiazdy tenisa na korcie [TRANSMISJA, STREAM, NA ŻYWO]