tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Komplet zwycięstw. Polacy wygrali Podhale Amp Futbol Cup

Reprezentacja Polski Amp Futbol w świetnym stylu wygrała wszystkie trzy mecze, rozgrywanego w Nowym Targu i Łapszach Niżnych, turnieju Podhale Amp Futbol Cup i zrobiła kolejny krok w przygotowaniach do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Polacy pokonali kolejno Irlandię 1:0, Holandię 5:0 i Ukrainę 3:1. W całym turnieju nie zabrakło tego, co w futbolu najpiękniejsze – niesamowitych akcji, strzałów, goli, walki na boisku i gorącej atmosfery na trybunach.
(fot. ampfutbol.pl)

Ten turniej był dla nas fantastyczny, nie tylko ze względu na wyniki, ale również na wspaniałą atmosferę, jaka panowała na Podhalu – mówi najlepszy zawodnik turnieju Mateusz Kabała – Poziom drużyn był bardzo wyrównany, ale mimo to wreszcie udało nam się zdominować stawkę. Nie było łatwo, ale wygraliśmy. Mamy fajną ekipę, w której jest coraz większa rywalizacja o miejsce w składzie i która potrafi odwrócić losy spotkania. Jeżeli komuś nie idzie, to wchodzi kto inny i strzela ważne bramki. Ta kadra idzie w dobrym kierunku, takie turnieje, jak ten pomogą nam w przygotowaniu do kolejnych Mistrzostw Świata – dodał.

Drugie miejsce zajęli Irlandczycy, którzy tym samym zrewanżowali się Ukraińcom za dwie porażki na ostatnich Mistrzostwach Świata. – Ten turniej, pod względem organizacyjnym, to absolutnie najwyższy światowy poziom – powiedział kapitan Irlandii i sekretarz Europejskiej Federacji Amp Futbol Simon Baker.

Nie tylko organizacja i poziom sportowy imprezy przypadł nam do gustu. Region Polski, który mieliśmy okazję zobaczyć jest niesamowity. Na pewno wrócimy tutaj z naszymi rodzinami – dodał.

(fot. ampfutbol.pl) Cztery mecze turnieju rozegrane zostały na Stadionie Miejskim w Nowym Targu, a dwa na małym stadionie w Łapszach Niżnych. To właśnie mecze w tej miejscowości przyciągnęły na trybuny rzeszę, gorąco dopingujących naszą kadrę, fanów. Zarówno organizatorzy, jak i sami zawodnicy naszej reprezentacji wierzą w to, że rosnąca popularność ampfutbolu w Polsce przełoży się na większą liczbę zawodników w klubach. Wszystkie polskie ampfutbolowe zespoły czekają na zgłoszenia. Być może już niedługo w reprezentacji zadebiutują zawodnicy, którzy o tej dyscyplinie dowiedzieli się dzięki turniejowi Podhale Amp Futbol Cup.

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „Amp Futbol”, Małopolski Związek Piłki Nożnej Podokręg Nowy Targ oraz Gmina Łapsze Niżne. Partnerem Głównym jest ZEW Niedzica, a Oficjalnym Sponsorem Kotelnica Białka Tatrzańska. Partnerami imprezy są, Niedzica.pl, MZPN, Gmina Nowy Targ, Miasto Nowy Targ, MiD Sport, Dido Sport, TVPodhale, Podhale Region, Sportowe Podhale, Tygodnik Podhalański i Main Events. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Parterem Główny reprezentacji Polski Amp Futbol jest Ottobock Polska.

Więcej informacji na oficjalnej stronie