tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

GKS – Cracovia. Superpuchar Polski w TVP

Pierwszym akordem hokejowego sezonu w Polsce jest spotkanie o Superpuchar kraju. W Tychach miejscowy GKS podejmie Comarch Cracovię. Transmisja od godz. 17:45 w TVP Sport i na SPORT.TVP.PL!
Grzegorz Pasiut (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

POLSKI HOKEJ W NAJLEPSZYM WYDANIU WCIĄŻ W TVP!

To drugi mecz o Superpuchar w historii. Zmierzą się w nim zwycięzca sprzed roku (Comarch Cracovia) z mistrzem kraju (GKS Tychy). – Myślę, że to spotkanie do końca nie będzie obrazowało tego, co się będzie działo w lidze. Każda drużyna będzie chciała wygrać, więc z takim nastawieniem jedziemy do Tychów. Będzie to dobra przeprawa przed ligą, jednak nie będzie to żaden wskaźnik do późniejszych gier – powiedział Grzegorz Pasiut, zawodnik Pasów.

Sędziami zawodów będą Zbigniew Wolas z Oświęcimia i Przemysław Kępa z Nowego Targu, którym pomagać będą Mariusz Smura z Katowic i Marcin Polak z Bytomia.

Konfrontację w Tychach najprawdopodobniej obejrzy komplet publiczności. – Nasi kibice są głodni hokeja, więc spodziewamy się 2,5 tysiąca widzów. Rywal i stawka tego meczu na pewno przekłada się na ogromne zainteresowanie – zapowiedział Michał Rus, rzecznik prasowy Tyski Sport SA.

podobne informacje

Jedenaście goli i zwycięstwo. Hokeiści zapewnili sobie utrzymanie

Porażka polskich hokeistów. Blisko utrzymania, daleko awansu

Hokejowy Puchar Kontynentalny: GKS Katowice zagra w Final Four w Belfaście

Hokeiści zawiązali stowarzyszenie. "Robimy to dla dobra polskiego hokeja"