tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Puchar Świata w Ruce, Kobiety, Sprint 1.4 km, styl klasyczny, finał
Piątek, 27 listopada 2015, godz. 13:37
 
Zawodniczka
Kraj
Czas
Punkty
1.
Maiken Caspersen Falla
Norwegia
2:58.23
50
2.
Stina Nilsson
Szwecja
+0.26
46
3.
Ragnhild Haga
Norwegia
+1.08
43
Szczegóły
Pełne wyniki
Data
27.11.2015, 13:37
Liczba punktów kontrolnych
1
Punkty kontrolne
meta
Zwiń
 
Zawodniczka
Kraj
Czas
Punkty
1.
Maiken Caspersen Falla
Norwegia
2:58.23
50
2.
Stina Nilsson
Szwecja
+0.26
46
3.
Ragnhild Haga
Norwegia
+1.08
43
4.
Ingvild Flugstad Oestberg
Norwegia
+2.85
40
5.
Ida Ingemarsdotter
Szwecja
+5.89
37
6.
Heidi Weng
Norwegia
+7.83
34
Zwiń

PŚ: Kowalczyk poza czołówką. Triumf Falli

Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale sprintu stylem klasycznym, pierwszego etapu minicyklu Ruka Triple, i została sklasyfikowana na 29. pozycji. Inauguracyjne zawody Pucharu Świata wygrała Norweżka Maiken Caspersen Falla.
Justyna Kowalczyk (fot. PAP/Grzegorz Momot)

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

Kowalczyk, która przez kilka dni poprzedzających start w Ruce walczyła z przeziębieniem, w eliminacjach zajęła 21. miejsce. Do zwyciężczyni kwalifikacji – Falli – straciła ponad dziewięć sekund.

Bieg ćwierćfinałowy, w którym rywalizowała z Amerykanką Sadie Bjoernsen, Norweżką Therese Johaug, Szwajcarką Laurien van der Graaf, Szwedką Eveliną Settlin i Finką Katri Lylynperą, od początku nie układał się po myśli Polki. Po prostej startowej zajmowała ostatnie, szóste miejsce. Na ostatnim podbiegu przed metą udało jej się przesunąć o dwie pozycje, ale w końcówce osłabła i minęła metę szósta.

Maiken Caspersen Falla (fot. PAP/EPA) Zwyciężyła Bjornsen przed Settlin. Johaug była czwarta, ale czas jaki uzyskała nie pozwolił jej awansować do półfinału jako "lucky loser". Jej los podzieliła inna faworytka do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej PŚ – Charlotte Kalla. Szwedka była trzecia w drugim ćwierćfinale.

W finale wystąpiły cztery Norweżki. Oprócz Falli, także Heidi Weng, Ingvild Oestberg i Ranghild Haga. Stawkę uzpełnił Szwedki: Ida Ingemarsdotter i Stina Nilsson. Decydującym momentem biegu był ostatni podbieg, na którym Falla i Nilsson uciekły pozostałym. Później na finiszu między sobą rostrzygnęły kwestię zwycięstwa, a lepsza o 0,26 sek. okazała się Norweżka. Jako trzecia metę minęła Haga.

W sobotę zawodniczki czeka rywalizacja na 5 kilometrów stylem dowolnym, a w niedzielę bieg pościgowy na 10 kilometrów stylem klasycznym. Transmisje w TVP2.