PŚ w Dobbiaco: powrót Justyny Kowalczyk

Do rywalizacji w narciarskim Pucharze Świata wraca Justyna Kowalczyk. W niedzielę we włoskim Dobbiaco Polka wystartuje w biegu na 10 km techniką klasyczną. To jej koronna konkurencja, w której w ubiegłym roku w Soczi zdobyła złoty medal olimpijski. Transmisja od 13.15 w TVP2.
Justyna Kowalczyk (fot. Getty Images)

Plebiscyt "PS" i TVP – sylwetki Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec Kowalczyk odpuściła starty w miniony weekend w Davos, gdyż zaplanowano tam tylko zmagania techniką dowolną, a dla niej priorytetowe są te rozgrywane "klasykiem". Zawodniczka trenera Aleksandra Wierietielnego w tym czasie trenowała w Santa Caterinie we Włoszech.

Ski Classics: Kowalczyk przegrała rywalizację na finiszu La Sgambedy W klasyfikacji generalnej PŚ zdecydowanie prowadzi Therese Johaug. Norweżka wygrała wszystkie w tym sezonie biegi rozgrywane na dystansach. Zgromadziła już 555 punktów. Druga jest jej rodaczka Ingvild Flugstad Oestberg – 483. Kowalczyk zajmuje 24. lokatę z 82 pkt.

Ski Classics: La Sgambeda z udziałem Justyny Kowalczyk (bieg)