tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Iwan Uchow najwyżej w Opolu

Z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie - 2,36 - halowy mistrz globu Iwan Uchow wygrał V Opolski Festiwal Skoków. To jego rekord życiowy na stadionie, który mógłby być jeszcze lepszy, gdyż Rosjanin był bliski pokonania wysokości 2,41.

Drugie miejsce zajął Konrad Owczarek (AZS Politechnika Opolska), a trzecie Robert Wolski (MKLA Łęczyca) - obaj po 2,26.

Na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków rywalizowały również kobiety. Konkurs wygrała rekordzistka i sześciokrotna mistrzyni Czech Iva Strakova - 1,88. Druga - z taką samą wysokością - była Kamila Stepaniuk (Podlasie Białystok), a trzecia rodaczka triumfatorki, Oldriska Maresova - 1,82.

Uchow, wicemistrz Europy z Barcelony (2,31) ocenił, że dwa z jego skoków na 2,41 były bardzo dobre i żałował, że tak niewiele zabrakło do pokonania tej wysokości.

- Właściwie od początku zawodów czułem, że mogę uzyskać niezły rezultat. Świetny stadion, atmosfera, bardzo dobry rozbieg. Nawet pogoda sprzyjała. Było dzisiaj dobre powietrze do skakania - podkreślił zwycięzca Diamentowej Ligi, który po raz pierwszy przyjechał do Polski.

Mistrz olimpijski z Montrealu (1976) w skoku wzwyż Jacek Wszoła uważa, że Uchow może jeszcze wiele osiągnąć w tej konkurencji. - Ma świetną motorykę i jeśli będą go omijać kontuzje, to może odegrać poważną rolę nawet na dwóch kolejnych igrzyskach - powiedział.