tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zaczynał w Juventusie zmieniając Del Piero. Trafi do Legii?

Zdaniem bardzo dobrze poinformowanego włoskiego dziennikarza, Gianluki Di Marzio, Cristian Pasquato podpisze kontrakt z Legią Warszawa. 28-latek ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w rosyjskiej Samarze, lecz formalnie jest zawodnikiem Juventusu.
Cristian Pasquato (fot. Getty Images)

Pasquato wejście do seniorskiej piłki miał niezwykle obiecujące. W 37. kolejce sezonu 2007/2008 zmienił w końcówce meczu z Catanią Alexa Del Piero, a wielu skalę jego talentu porównywało właśnie do umiejętności legendy Juve. W kolejnych latach częściej lądował jednak na wypożyczeniach w Serie B niż w pierwszym zespole z Turynu.

Legia na dobrej drodze? "Zostało wiele pytań"

Styczność z Serie A miał w końcu, gdy przeniósł się do Lecce. Była to jego pierwsza z dwóch przygód z najwyższą klasą rozgrywkową (drugą przeżył w Bolognii), ale obie okazały się nieudane. Łącznie rozegrał na tym szczeblu 27 spotkań i zdobył tylko 2 gole.

Pasquato na boisku zajmuje pozycję cofniętego napastnika, a w ostatnich miesiącach reprezentował barwy KS Samary. Mimo że spadł z tym zespołem z ligi, to sam zanotował niezły sezon – zdobył 5 goli i zanotował 8 asyst. Gianluca Di Marzio twierdzi, że do transferu powinno dojść w poniedziałek lub we wtorek.

Magiera: widzę Hildeberto na wielu pozycjach
Malarz: chcemy znów poczuć smak Ligi Mistrzów

podobne informacje

Wyścig o mistrzostwo trwa. Legia zdobyła Kraków

Legia – Bruk-Bet 3:0. Mistrz bliżej lidera

Ciemności niestraszne mistrzowi. Bytovia – Legia 1:3

Siedem lat w klubie i... zero występów. Kariery "na wypożyczeniu"