tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ w zapasach: Baranowski siódmy, Baran czternasty

Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) zajął siódme miejsce w wadze 86 kg zapaśniczych mistrzostw świata w stylu wolnym w Paryżu. Czternasta lokata w kategorii najcięższych 125 kg przypadła Robertowi Baranowi (Ceramik Krotoszyn).
(fot. Getty Images)

MŚ w kajakarstwie: dobry występ kanadyjkarzy

Baranowski rozpoczął od pokonania w 1/16 finału Japończyka Masao Matsusaki (Japonia). W kolejnej fazie wygrał z Węgrem Istvanem Verebem 9:5, natomiast w ćwierćfinale, po zaciętym pojedynku przegrał z J'Denem Thory (USA). Startowało 34 zawodników.

Baran stoczył tylko jedna walkę przegrywając w kwalifikacjach z Alaalem Łazariewem (Kirgistan) 6:8. Jego rywal odpadł z turnieju i nie "pociągnął" Polaka do repesaży.

W sobotę, w ostatnim dniu MŚ 2017 wystartują: Magomedmurad Gadżijew (AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski/65 kg), Andrzej Sokalski (Slavia Ruda Śląska/74 kg) i Mateusz Filipczak (Ceramik Krotoszyn/97 kg).

Dotychczas biało-czerwoni w zapaśniczym festiwalu w stolicy Francji zdobyli dwa medale. Srebrny krążek wywalczył klasyk Robert Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski) w kategorii 66 kg, natomiast brązowy Roksana Zasina (ZTA Zgierz) w wadze 53 kg.

podobne informacje

MŚ w zapasach: Baranowski dziewiąty, a Baran piętnasty

MP w zapasach w TVP Sport i SPORT.TVP.PL

Sadułajew ze złotem w kat. 86 kg, skandal w walce o brąz

Rio: Baranowski i Baran odpadli w ćwierćfinałach